Op de eerste zomerse dag van de lente kan ik eindelijk starten met het telling van libellen. Het tellen doe ik voor het eerst dit jaar en met hulp van de Vlinderstichting heb ik in het Hoosden 5 stroken van 50 meter uitgezet langs het water. Het is de bedoeling dat ik bij geschikt weer minimaal elke 2 weken libellen ga tellen langs deze routes. De aantallen en soorten geef ik online door aan de Vlinderstichting. Dat levert samen met alle tellers van het ‘meetnet libellen’ natuurlijk een heleboel data op. Wanneer alle gegevens samen worden gevoegd, kun je op landelijke schaal zien hoe alle soorten in Nederland het doen.
Vandaag, 9 mei ben ik rond de middag ter plekke. Voor de zekerheid heb ik mijn camera mee om foto’s te kunnen maken. Ken ik de soort namelijk niet kan ik deze thuis op mijn gemak determineren alvorens mijn waarnemingen door te geven. Die camera heeft bovendien een ander voordeel. Andere waarnemingen kan ik mooi vastleggen en publiceren in dit blog.
Ik tel aan 4 van de 5 oevers die ik langsloop meerdere vuurjuffers en als klap op de vuurpijl 2 bruine winterjuffers. Ik had ze nog niet eerder waargenomen!


Als ik klaar ben met het speuren langs de oevers zie ik 2 ganzen op het naastgelegen ven. Ze hebben me gezien maar in tegenstelling tot bijvoorbeeld de grauwe gans gaan deze Grote Canadese ganzen er niet snel vandoor. Sterker nog, ze zwemmen op met af.

Hert is echt de dag van de koppels hoor. In de lucht hebben 2 buizerds het gezellig met elkaar.

Als ik terugloop naar mijn fiets zie ik een witte vogel in de lucht. Ik zie meteen dat ie te klein is voor de Grote Zilverreiger. Zou het een lepelaar zijn? Hij is te ver weg om het zeker te weten maar de foto geeft duidelijkheid. Ik zoom in en de 2e klap op de vuurpijl is binnen. Een lepelaar in het Hoosden!





