Agressieve aanval in het Hoosden

Impressie van de excursie met Willem van Beijnen waarbij we waterdiertjes hebben bekeken.

Het weer was ons positief gezind deze vrijdagmiddag in het Hoosden. Samen met onze coach Willem trokken we met schepnetjes en plastic bakken “het brook” in om waterdiertjes (macro-invertebraten) te zoeken. Als speciale gast hadden we Mathilda Verbeek bij ons (dochter van de eigenaar van dit stuk van het Hoosden).

Al snel kwamen we er achter dat het waterpeil vrij hoog stond. Waarschijnlijk door de vele regenval van de afgelopen weken. Erik had, door zijn twijfel bij aankomst, het verkeerde schoeisel en moest terugkeren naar zijn auto om laarzen aan te trekken. Maar zelfs met laarzen aan moesten we voorzichtig door het overstroomde weiland waden. De rand van de laagste laarzen staken maar net boven het water uit. Na een balanceer act over een slootje arriveerden we bij de onderzoeksplek. Het maanvormige ven aan de oostzijde.

De schepnetjes werden geïnspecteerd en hier en daar nog even verstevigd alvorens we de eerste waterbeestjes op gingen scheppen. Na enige oefening en instructie van Willem lukte het om vele verschillende soorten diertjes uit het water te vissen.

Tussen de bedrijven door heb ik en filmpje gemaakt van de excursie. Daarin kon ik de flitsende aanval van een agressieve jager vastleggen!

Hieronder een overzicht van de soorten die we zoal gevonden hebben:

Deel:

Meer berichten

Joyce op pad met L1 TV in ’t Hoosden

In April ’23 heb ik Bas van der Zwaan en Sander Selen van L1 meegenomen naar ons projectgebied: ’t Hoosden.
“Een verborgen parel” noemt Bas ’t Hoosden. Een ochtend filmen levert mooie plaatjes op die te zien zijn in TVprogramma ‘Natuur en Zo’

Stuur ons een bericht